Druskininkų lynų keltuvo gelbėjimo plano parengimas

2015-12-04

Lapkričio 27 d. oficialiai buvo atidarytas Lietuvoje analogų neturintis projektas - Druskininkų lynų keltuvas.
Montis magia specialistai šiame objekte rengia gelbėjimo planą.
Pagal reikalavimus atsitikus netikėtoms situacijoms - užstrigus keltuvui - žmonės esantys gondolose turi būti evakuojami kompetetingos gelbėtojų komandos naudojant darbo aukštyje įrangą.

 

Montis magia atstovaujamas prancūzų gamintojas PETZL (www.petzl.com) yra lyderiaujantis prekės ženklas priemonių darbui ir gelbėjimui aukštyje.
Europoje daug yra lynų keltuvų - slidininkams, turistams - ir Petzl gamintojas yra sukūręs produktus skirtus specialiai gelbėjimui nuo lynų keltuvų, tokie kaip storo lyno skriemulys Petzl ROLLCAB ir panašūs.

 

Kad parengti gelbėjimo planą reikia objekte atidirbti įvairias gondolų sustojimo situacijas ir žmonių evakuaciją iš įvairių vietų.
Druskininkų lynų keltuvo atveju tai situacijos kai gondolos užstringa virš žemės arba sudėtingesnės - kai užstringa virš Nemuno upės.

 

Atidirbus situacijas bei įrangos panaudojimo principus - parengiamas planas gelbėtojų komandai.

Montis magia apmoko patvirtintus asmenis atsakingus už gelbėjimo operacijas pasitelkiant darbo bei gelbėjimo iš aukščio priemones.
Kiekvienas gelbėtojas turi gerai išmanyti naudojamą saugumo įrangą, žinoti gelbėjimo plano vykdymo procedūras, ir ne tik teoriškai, bet ir praktiškai mokėti evakuoti žmones iš gondolų.

 

Montis magia specialistai džiaugiasi, kad Druskininkų lynų keltuvo operatorius atsakingai žiūri į gelbėjimo dalies parengtį.

Montis magia nori padėkoti draugams bei partneriams prisidedant prie šio projekto vykdymo:
Jungtinis aukštalipių centras (JAC) - už įrangą, aprangą bei konsultacijas
FOKO studija - už puikias nuotraukas

 

        

    

.